Tytuł projektu: „Wielozadaniowa, bezzałogowa platforma terenowa”.
Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027,
Priorytet 1. Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości.
Działanie 1.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw, typ projektu B. Projekty kompleksowe obejmujące prace B+R z wdrożeniem.
Działania realizowane w ramach projektu:
Celem Fabryki Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp z o.o. jest opracowanie i wdrożenie do produkcji własnej innowacji produktowej w postaci wielozadaniowej, bezzałogowej platformy terenowej (UGV) przystosowanej do pracy w różnych warunkach terenowych.
W ramach projektu realizowane będą dwa główne zadania:
W wyniku realizacji projektu zostanie złożony wniosek patentowy dotyczący rozwiązania półautonomicznej platformy kołowej, dostosowanej do różnych warunków terenowych i aplikacji, umożliwiających dodawanie wybranych podzespołów.
W celu realizacji założonych zadań w projekcie zostanie zakupione dodatkowe wyposażenie parku maszynowego
w postaci wielozadaniowej obrabiarki CNC, współrzędnościowej maszyny pomiarowej, drukarki 3D oraz mobilnego żurawia.
Grupy docelowe:
W wyniku realizacji projektu Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG sp. z o.o. zamierza zaoferować nowy produkt w postaci wielozadaniowej, bezzałogowej platformy terenowej (UVG) do wszelkich zastosowań terenowych. Grupą docelową dla opracowanej w ramach przedmiotowego projektu platformy będą Instytucje Państwowe, Służby Ratunkowe, Instytucje Wojskowe oraz wielohektarowe gospodarstwa rolne.
Zasadniczym celem projektu jest wprowadzenie do działalności własnej nowego, wcześniej nieprodukowanego produktu, tj. innowacyjnego rozwiązania bezzałogowej, wielozadaniowej platformy terenowej dostosowanej do różnych warunków terenowych z opcją alternatywnych ogniw paliwowych.
Beneficjent – Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp. z o. o.
Wartość Projektu – 17 879 307,14 zł
Wkład Funduszy Europejskich – 7 991 716, 77zł
#FunduszeUE
ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1 z dnia 20.12.2024 r.
na usługę realizacji prac badawczo-rozwojowych, którego przedmiotem są badania przemysłowe dotyczące opracowania konstrukcji, automatyki i sterowania wraz z częścią instalacyjną lądowej, wielozadaniowej, półautonomicznej platformy bezzałogowej z użyciem specjalistycznego oprogramowania, wykonaniem i badaniem wersji demonstracyjnej wraz z opracowaniem wytycznych do montażu oraz prace eksperymentalno – rozwojowe polegające na budowie prototypu wielozadaniowej, półautonomicznej platformy transportowej na podstawie wyników badań przemysłowych w ramach projektu pod tytułem: „Wielozadaniowa, bezzałogowa platforma terenowa”, mającą na celu opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie lądowej, wielozadaniowej, półautonomicznej platformy bezzałogowej. Projekt jest realizowany na podstawie umowy nr FEMP.01.01-IP.01-0270/23-00 z dnia 06.09.2024 r. zawartej z Instytucją Pośredniczącą FEM 2021-2027: Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie o dofinansowanie projektu w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.1. Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw typ B Projekty kompleksowe obejmujące prace B+R z wdrożeniem, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawca wyłoniony zostanie zgodnie z zasadą konkurencyjności, o której mowa w Wytycznych dotyczącymi kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027 (MFiPR/2021-2027/9(1)) w wersji z dnia 18.11.2022 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszenia, w tym treść Zapytania ofertowego oraz załączniki do pobrania, są dostępne pod poniższym linkiem:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/209643
TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT
Oferty można składać do dnia 20.01.2025 r. za pośrednictwem Bazy Konkurencyjności (BK2021). Oferty złożone po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.
Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem, w tym wszelkie wnioski, zapytania, oświadczenia, były kierowane bezpośrednio przez Bazę Konkurencyjności (BK2021). Jakiekolwiek inne zaadresowanie wpłynie na złe skierowanie pisma i skutkować będzie nie rozpatrywaniem oferty.
ZAPYTANIE OFERTOWE NR 2 z dnia 20.12.2024 r.
na usługę realizacji prac badawczo-rozwojowych dot. realizacji badań przemysłowych mających na celu opracowanie składu lakierów o zdefiniowanej kolorystyce do pokrywania powierzchni wykonanych z EPP wraz z wytycznymi technologicznymi co do sposobu nanoszenia lakierów na materiał EPP w ramach projektu pn. „Wielozadaniowa, bezzałogowa platforma terenowa”, mającą na celu wytworzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie lądowej, wielozadaniowej, półautonomicznej platformy bezzałogowej. Projekt jest realizowany na podstawie umowy nr FEMP.01.01-IP.01-270/23-00 z dnia 06.09.2024 r. zawartej z Instytucją Pośredniczącą FEM 2021-2027: Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie o dofinansowanie projektu w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.1. Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw typ B Projekty kompleksowe obejmujące prace B+R z wdrożeniem, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawca wyłoniony zostanie zgodnie z zasadą konkurencyjności, o której mowa w
Wytycznych dotyczącymi kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027 (MFiPR/2021- 2027/9(1)) w wersji z dnia 18.11.2022 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszenia, w tym treść Zapytania ofertowego oraz załączniki do pobrania, są dostępne pod poniższym linkiem:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/209655
TERMIN I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT
Oferty można składać do dnia 03.02.2025 r. za pośrednictwem Bazy Konkurencyjności (BK2021). Oferty złożone po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.
Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem, w tym wszelkie wnioski, zapytania, oświadczenia, były kierowane bezpośrednio przez Bazę
Konkurencyjności (BK2021). Jakiekolwiek inne zaadresowanie wpłynie na złe skierowanie pisma i skutkować będzie nie rozpatrywaniem oferty.
Zaktualizowane dnia 02.01.2025 r., w zakresie:
1. terminu składania ofert,
2. terminu otwarcia ofert,
3. skorygowano treść załącznika nr 4 do Zapytania ofertowego.
Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp. z o.o. otrzymała dotację na projekt „Inwestycja w bazę produkcyjną przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia innowacji biznesowej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8. Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.7. Rozwój firm wspierających sprawiedliwą transformację.
Projekt realizujemy, aby rozwinąć bazę produkcyjną przedsiębiorstwa, poprzez zakup zrobotyzowanych maszyn i urządzeń.
Z projektu korzystać będą pracownicy objęci szkoleniem z zakresu spawalnictwa i robotyzacji oraz pracownicy, którzy zajmują się gospodarką odpadami oraz zarządzają produkcją.
Celem projektu jest realizacja przedsięwzięcia polegająca na rozwijaniu bazy produkcyjnej przedsiębiorstwa poprzez zakup i montaż nowoczesnej linii technologicznej ze zrobotyzowanym stanowiskiem spawalniczym, wzrost zatrudnienia oraz inwestycja w wiedzę poprzez zakup szkoleń dla pracowników.
Efektem projektu będzie wzrost wydajności produkcji, zwiększenie konkurencyjności firmy oraz zwiększenie atrakcyjności firmy dla młodszych pracowników.
Beneficjent – Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp. z o. o.
Wartość Projektu – 6 211 208,85 zł
Wkład Funduszy Europejskich – 3 086 319,91 zł
#FunduszeUE
Zapytanie Ofertowe nr 1 z dnia 07.01.2025 r.
na dostawę, montaż i uruchomienie zrobotyzowanego centrum spawalniczego połączonego z laserowym skanerem optycznym, instalacji do odciągu dymu spawalniczego i odciągu spawalniczego
w ramach projektu pod tytułem: „Inwestycja w bazę produkcyjną przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia innowacji biznesowej”, mającego na celu wzrost wydajności produkcji spersonalizowanych części spawanych, wzmocnienie elastyczności procesów produkcyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności firmy Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp. z o.o. poprzez poszerzenie asortymentu części do maszyn i urządzeń oferowanych w przemyśle.
Projekt jest realizowany na podstawie umowy nr FEMP 08.07-IP.01–0079/23-00 z dnia 24.07.2024 r. zawartej z Instytucją Pośredniczącą FEM 2021-2027: Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości z siedzibą w Krakowie o dofinansowanie projektu w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działania 8.7 Rozwój przedsiębiorstw wspierający sprawiedliwą transformację FEM 2021-2027, typ A. Inwestycje rozwojowe (w tym produkcyjne, logistyczne i B+R, w zakresie zapobiegania i ograniczenia powstawania odpadów oraz zmniejszenia zużycia zasobów środowiskowych) prowadzące do zmiany profilu działalności przedsiębiorstw lub do tworzenia nowych miejsc pracy. Współfinansowanego z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.
Szczegółowe informacje dotyczące ogłoszenia, w tym treść Zapytania ofertowego oraz załączniki do pobrania, są dostępne pod poniższym linkiem:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/209636
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Oferty częściowe mogą być składane odrębnie na każdą z części zamówienia lub na dowolną ilość wybranych części zamówienia lub na wszystkie części zamówienia (całość) z zachowaniem odrębności przedmiotu zamówienia, tym samym Zamawiający nie ogranicza liczby części, których może udzielić jednemu wykonawcy.
Oferty można składać do dnia 14.01.2025 r. jedynie za pośrednictwem Bazy Konkurencyjności (BK2021) https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/. Oferty złożone po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane.
Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem, w tym wszelkie wnioski, zapytania, oświadczenia, były kierowane bezpośrednio przez Bazę Konkurencyjności (BK2021).
„Dotacja na kapitał obrotowy dla Fabryki Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp. z o. o. w ramach działania 3.4. Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”
Cel projektu – zapewnienie płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19.
Planowane efekty – poprawa i stabilizacja płynności finansowej
Beneficjent – Fabryka Maszyn i Urządzeń „OMAG” Sp. z o. o.
Wartość Projektu – 341.577,84 zł
Wkład Funduszy Europejskich – 341.577,84 zł